Kostelem prošel Mikuláš

by P. Jiří Prokůpek
,
Kostelem prošel Mikuláš

Opět nastal den, kdy nás navštívil sv. Mikuláš s doprovodem krásných andělů. Jako vždy, i letos děti pochválil a pronesl  k rodičům slova povzbuzení.

Dojemné bylo přicházení dětí  pro křížek a dárky s vizitkou na návštěvu sv. Mikuláše, s návodem na prožití Adventu a největší obdarování o vánocích narozením Ježíška.   Je dojemné, nejen když si jdou děti pro křížek při sv. Přijímání. Při každé účasti na mši svaté si od Ježíška něco odnášíme, neodcházíme s prázdnou ani my, dospělí.

Dík  za  krásné  perníkové anděly pro dospělé. Poděkování patří všem, kteří se na této akci podílejí; panu Kášovi za fofo, kterým si tento den připomeneme. To, co druzí pro nás dělají, není samozřejmost, ale oběť. Časem, který nám věnují,  rozdávají RADOST.

Při návratu z nadílky, mi vnučka řekla, že letos měl Mikuláš bílý plášť, loni červený. Pak, že si nic děti nepamatují! Jsou daleko bystřejší než my. Nepodceňujme je, věnujme jim svůj čas, mluvme s nimi nejen o banálních věcech, ale učme je poznávat a milovat Pána Ježíše. Tím je nejlépe připravíme pro život.

Sepsala Myšková Bohuslava

 

Články z kategorie

Přihlaste se k odběru aktualizací na webu. Veškeré novinky vám pošleme přímo do e-mailu. Přihlásit se