Malé ohlédnutí za poutí ke svatému Jiljí na Karlštejně 2022

by P. Jiří Prokůpek
,
Malé ohlédnutí za poutí ke svatému Jiljí na Karlštejně 2022

Pouť konaná 4. září 2022 na loveckém zámku Karlštejn nad Svratkou. Hlavním iniciátorem byl náš varhaník Jan Gregor, bez něhož by se tato akce neuskutečnila. Vše perfektně zajišťoval a připravil. Jemu a jeho pomocníkům patří poděkování na prvním místě.

Další velké poděkování patří i administrátorovi svratecké farnosti P.Petru Vtípilovi, který v zastoupení nemocného děkana velice ochotně vykonal žehnání obnoveného kříže pod Karlštejnem, sloužil slavnostní mši svatou a požehnal při ní  malý zvonek pro zámeckou kapli.

Poutní odpoledne doplňoval mužský krojovaný sbor Mužáci z Březí, následovala přednáška „Svatí v myslivosti“           P. Vladimíra Vojtěcha Záleského a celý program zakončili muzikanti naší farnosti s hosty ze Žďáru nad Sázavou malým koncertem duchovní hudby…

Spokojen byl i majitel zámku, Ing. Jan Tlačbaba, s jehož souhlasem se akce konala. Tolik poutníků nečekal. Bylo to skvělé odpoledne, které jsme si všichni užili plnými doušky…

Fotografie v plné kvalitě si můžete prohlédnout ZDE

Články z kategorie

Přihlaste se k odběru aktualizací na webu. Veškeré novinky vám pošleme přímo do e-mailu. Přihlásit se