Podněty pro adventní dobu

by P. Jiří Prokůpek
,
Podněty pro adventní dobu

Adventní čas je začátkem církevního roku, prostorem pro ztišení a přípravu na příchod Ježíše Krista. Zvlášť ztišení je obtížné, jsme stále obklopeni atakem reklam, zvyšujícím se stresem a tlakem spojeným s nákupem Vánočních dárků, cestováním mezi svátky, úklidem, pečením a ohlušováni koledami už od konce října. To vše nás rozptyluje. Co takhle zkusit změnu, žít jinak po dobu 27 dní – po dobu adventu? Abychom mohli některé z věcí přidat, musíme některé věci odebrat, například:

  • Televizi, internet a hry na mobilu zkrátit na dohromady 20 minut denně.
  • Vynechat všechen alkohol, sladkosti a cigarety
  • Středu a pátek mít bezmasé dny.
  • Nejíst mezi jídly a vynechat sladké nápoje.
  • Po dobu adventu naopak přidat některé z  těchto prvků:
  • Každodenní modlitbu alespoň desátku růžence za rodinu
  • Každodenní četbu Písma (kapitolu denně, začít můžete třeba Iz 42)
  • Spát alespoň 7 hodin denně
  • Sprchování studenou/vlažnou vodou
  • Radovat se z maličkostí

Z navrhovaného si vyberte, co uznáte za vhodné. Vydržet se to dá  a je to přínosné.  Posílí to vaši vůli, nahradí to denní stereotyp a vnese to více klidu a radosti do vaší rodiny. Tak neváhejte a začněte!       Držím vám palce.

adventný_kalendár

 

Články z kategorie

Přihlaste se k odběru aktualizací na webu. Veškeré novinky vám pošleme přímo do e-mailu. Přihlásit se