Svratecká pouť 2020

by P. Jiří Prokůpek
,
Svratecká pouť 2020

V neděli, 28. června jsme slavili svrateckou pouť. I když při ní neúčinkoval Břízův chrámový sbor, náš varhaník Honza se svým souborem, tuto slavnost brilantně zvládl. Pozval i trubače z Hlinečanky, pod vedením Milana Šikla, takže to byla pastva pro uši.

A ani oči nepřišly zkrátka. To kvůli 40 letému výročí kněžství zdejšího duchovního správce. Věřící se potají skládali na dárky k tomuto výročí a blažilo je, když mohli sledovat reakce překvapeného děkana. Dlouhý byl průvod kostelem, kde ministranti a mladí nesli každý jednu růži. Druhý proud směřoval ze sakristie. Následovala prezentace dárků. Těžký zimní vlněný bílý ornát, relikviář, počítačová obrazovka, mešní víno, dárkové poukázky do Kauflandu, dárková kazeta od města a na víc si nevzpomenu. Všechno trefně komentoval Honza Gregor, připravený svým silným hlasem přehlušit mé případné protesty. Ne, neprotestuji, jen vás lituji, co peněz vás to všechno stálo a kolik práce a starostí jste s tím měli, zvláště s pohoštěním. Ty chlebíčky, jednohubky, grilování. Děkuji a prosím Pána Boha, aby Vám to vynahradil. Byl jsem jak v Jiříkově vidění. Nic se mi neřeklo, ani počet pozvaných mi nebyl znám. Vše pro mě bylo překvapením.

S radostí jsem kvitoval, že přijali pozvání i moji nejbližší spolubratři P. Srnský a P. Vtípil.A pro příště prosím: nic podobného už nechystejte. Co starý člověk potřebuje? Jen trochu zdraví, vaši modlitbu a milost Boží.

Chci poděkovat i panu Kášovi, který to všechno fotil a pár snímků vkládám do fotogalerie, kde si je můžete prohlédnout.

Články z kategorie

Přihlaste se k odběru aktualizací na webu. Veškeré novinky vám pošleme přímo do e-mailu. Přihlásit se