Ohlédnutí za Vánocemi 2019

by P. Jiří Prokůpek
,
Ohlédnutí za Vánocemi 2019

Vánoční dobu a závěr roku 2019 jsme v naší farnosti vychutnali opravdu plnými doušky. Není se čemu divit, protože Vánoční nabídka byla opět velmi bohatá. Těsně před Vánocemi nám nabídli Betlémské světlo do našich domovů svratečtí skauti.

Ten nejtajemnější večer v roce jsme završili slavnostní půlnoční mší svatou, kterou doprovodil sbor při našem kostele. Hned poté nechybělo tradiční zpívání koled u sochy sv. Václava, opět od našich skautů.

Na Štěpána jsme se dopoledne sešli u velice slavnostního okamžiku v přírodních kulisách Moravské Svratky. Byl zde posvěcen nový kříž. Dílo, které připomíná odkaz našich praotců. Dílo, které bude svědkem mnoha osudů našeho města. Dílo, které mnohým přinese stín, zastavení a ztišení. Je opravdu namístě poděkovat panu Jaromíru Radovi a Zdeňku Jelínkovi, pod jejichž taktovkou tento projekt vznikal.

Hned odpoledne jsme se sešli opět v kostele na tradičním koncertu našeho Svatojánku. Celou dobou vánoční nás také provázel venkovní betlém i s oživlým pastýřským stádem, které přilákalo mnoho dětí i dospělých. Samozřejmostí byla také dokonalá vánoční výzdoba kostela. Novinkou byl vánoční strom, který „vyrostl“ vedle zvonice.

Tečkou za krásnými Vánocemi bylo tříkrálové koledování pro dobrou věc. Celkem 6 tříkrálových skupinek obešlo za dva dny Svratku se Svratouchem a vybralo úctyhodných 70.487,– Kč.

Vím, že jste nemohli být na všech akcích, tož alespoň nakoukněte do Fotogalerie, kde je to podstatné zachyceno. Je mi velkým potěšením prožívat Vánoce v našem městě takto živé a hřejivé u srdce. Rok od roku je stále více ochotných lidí, kteří přijdou pomoci s vánoční výzdobou a věnují nemálo času tomu, abychom se o svátcích cítili dobře. Děkujeme jim. Věřím, že si tyto tradice uchováme i do příštích let, abychom měli i našim dětem a vnoučatům co ukazovat.

Napsal: Honza Gregor

Články z kategorie

Přihlaste se k odběru aktualizací na webu. Veškeré novinky vám pošleme přímo do e-mailu. Přihlásit se